CEREMONY
to wyjątkowo twórcza pojemność, sącząca się sfera na kształt koncertu-spektaklu improwizowanego, w którego spektrum znajdują się kompozycje wykorzystujące różnorodne instrumentarium zarówno perkusyjne, dęte i elektronikę.
Doprecyzowując,
CEREMONY
to także obszar kreatywny, eclectic minimal band,
zespół ognistych charakterów i wyrafinowanych artystów.
ARTYŚCI

WŁODZIMIERZ KINIOR KINIORSKI
Multiinstrumentalista, kompozytor, producent muzyczny.
Osobowość artystyczna multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła
z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki. Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków. Ci ostatni nie szczędzili mu nagród na festiwalach jazzowych w Polsce i poza granicami kraju. Do freejazzowych korzeni doszła fascynacja muzyką etniczną, elektroniczną oraz współczesną.
Malowniczość jego muzyki powoduje, że kompozycje Kiniorskiego pasują jako tła muzyczne w spektaklach teatralnych. Jego muzykę możemy usłyszeć między innymi na scenie Teatru Klinika Lalek, Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Witkiewicza w Zakopanem.
Za sprawą swojej konsekwencji twórczej szersza publiczność bardziej zna go jako muzyka takich formacji jak: Tiebreak, Graal, Young Power, Izrael czy Brygada Kryzys niż z jego solowych dokonań.
Kiniorski – to nazwisko znajdziemy na okładkach wielu płyt za sprawą współpracy z Bobem Stewartem (pierwsza tuba świata), Steve’em Kindlerem (The Mahavishnu Orchestra), Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem, Stanisławem Sojką, Grzegorzem Ciechowskim, czy takimi zespołami jak Daab, Trebunie Tutki czy Twinkle Brothers. I tu chyba można szukać klucza do jego twórczości. Kinior bardziej funkcjonuje jako zjawisko niż jako uznany muzyk. Jego twórczość ma ten stały element, który charakteryzuje największych muzyków na czele z Milesem Davisem – muzyka to zderzenie osobowości, dialog artystyczny, szukanie nowych fascynacji podczas współpracy z młodymi muzykami, a nie stemplowanie płyt mniej lub bardziej znanym nazwiskiem.
Główne Nagrody: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Nagroda im. K. Komedy, „Złota Maska”
za muzykę teatralną, „African Snow” – płyta miesiąca września 2000 world music w World Entertainment Network; na liście przebojów WMCE/ World Music Charts Europe/w 1994, 1996 i 1999 m.in. z Trebuniami-Tutkami.
https://kinior.wixsite.com/music-ceremony

ANNA RUTKOWSKA
Perkusistka i marimbistka, nieustannie poszerzającą swoje horyzonty.
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie swoją ścieżkę kariery rozwija jako solistka
i kameralistka. Jako laureatka XII Międzynarodowego Konkursu Współczesnej Muzyki Kameralnej w Krakowie swoim zainteresowaniem mocno obdarzyła perkusyjną muzykę współczesną, szczególnie tę pisaną i wykonywaną na marimbie. Dyplom magistra sztuki
z wyróżnieniem na kierunku instrumentalistyka Akademii Muzycznej w Krakowie uzyskała w 2009 roku w klasie prof. Jana Pilcha. W 2017 r. dzięki rozprawie pt. „Wpływ kultury, tradycji i sztuki Japonii na współczesną literaturę marimbową kompozytorów japońskich Keiko Abe, Minoru Miki, oraz Akira Miyoshi”, Anna uzyskała stopień doktora w Akademii Muzycznej w Krakowie.
Artystka występowała na wielu festiwalach na terenie Europy, m.in.: „Warszawska Jesień” (Warszawa), „Źródła i Inspiracje” (Kraków), „Festiwal Kompozytorów Krakowskich” (Kraków), „Audio Art” (Kraków), „Musica Moderna” (Łódź), „Crossdrumming” (Warszawa), „Beethovenfest” (Bonn, Niemcy), „Agora Actual Percussio” (Javea, Hiszpania), „Kalima” (Lausanne, Szwajcaria), „Uitgast” (Lelystad, Holandia), „Poznańska Wiosna Muzyczna” (Poznań). Na swoim koncie posiada liczne koncerty perkusyjne i marimbowe. Ponadto,
w jej dorobku artystycznym znajdują się prawykonania japońskiej i amerykańskiej muzyki marimbowej. Anna Rutkowska współpracowała z zespołami kameralnymi skupiającymi się na muzyce perkusyjnej: Mallet Collective Amsterdam (Holandia), Rhythmic Ethnic (Polska), Amadrums (Polska), siXen (Polska). Obecna jest także w kręgu muzyki rozrywkowej
i alternatywnej, występując w formacjach „Naga Drums”, „Anka Ujma Quartet”.
Anna wciąż poszukuje nowych „odcieni” brzmienia marimby poprzez wykonywanie utworów na składy mieszane, np. marimba, sopran i fortepian, czy duet marimb preparowanych. Swoją wrażliwość muzyczną rozwija także jako muzyk orkiestrowy.
Marimbistka aktywnie działa w duecie marimbowym Dalbergia Duo (Polska),
który współtworzy z dr Julianną Siedler-Smugą. Zespół ten został założony w 2017 r.
i ma na koncie liczne koncerty i prelekcje dotyczące muzyki marimbowej na świecie.
Najnowszym przedsięwzięciem Anny Rutkowskiej jest wynikający z połączenia świata muzyki współczesnej, jazzu i performance’u duet z wybitnym multiinstrumentalistą
Włodzimierzem KINIOREM Kiniorskim,
o nazwie „CEREMONY”.
Klasyczna wrażliwość na muzykę wraz z ognistym temperamentem pani Anny, stanowią niezwykłe połączenie, co jest odczuwalne podczas każdego występu perkusistki. Repertuar przez nią prezentowany to szeroka gama gatunków i stylów muzycznych: od utworów solowych, przez twórczość zespołową, na koncertach z orkiestrą skończywszy.
Ponadto, jak na perkusistkę przystało, Anna Rutkowska interesuje się także muzyką świata, czerpie z dziedzictwa wielu kultur, rozwijając swój warsztat także w kategorii bębniarskiej.